Bee Sting Plzeň > A-tým > Sezóna 2013/2014 > Turnaj Záhoří 2013

Turnaj Záhoří 2013

fotogalerie

Počet účastníků tradičního turnaje se stále snižuje, letos se zapojilo pouze 11 týmů. Na druhou stranu odpadávají spíše ty slabší kusy, kvalitní týmy vesměs zůstávají, takže úroveň turnaje je stále vysoká. Nás tak může těšit fakt, že jsme došli až do finále. Tam nás bohužel zastavil loňský i předloňský vítěz Petřín složený z hráčů fotbalového krajského přeboru, a to těsným výsledkem 1:2, přičemž se o výhru musel během našeho závěrečnému tlaku strachovat.

Na turnaji se v naší bráně objevil poprvé Michal Běl zvaný Koller a prezentoval se spolehlivým brankářským výkonem, vyšperkovaným parádními výhozy i slušnou míčovovou technikou. Turnaj jsme se rozhodli odehrát (i vzhledem k nezvyku většiny našich plejerů na travnatý povrch) s důrazem na zodpovědnou defenzivní práci celého týmu, což se až na výjimky dařilo. V play-off jsme pak vyzkoušeli zajímavou taktickou variantu s postupným snižováním hracího času méně běhavých borců, což se v kontextu s rostoucí únavou soupeřů ukazovalo býti přínosným tahem.

13. červenec 2013, Turnaj Záhoří 2013 - základní skupina

S tímto týmem se na letních turnajích potkáváme v posledních letech poměrně nezřídka a při vstupu do toho dnešního jsme se rozešli smírně bez branek.

Sestava: Běl, Handlíř, Miška, Šroub, Valtr, Buřič O., Husník, Kindelmann, Najman

Bee Sting - Záhoří 1:0 (1:0)

S domácím celkem jsme sehráli vyrovnané utkání, které rozhodl neuvěřitelný individuální průnik Míry Handlíře a zodpovědná defenzivní činnost celého týmu.

Branky: Handlíř

Bee Sting - Experts 0:0

Opět solidní obranná práce, tentokrát byl náš protivník o něco fotbalovější, ale ani jeden celek se gólově nedokázal prosadit.

Bee Sting - Tojice 2:1 (2:0)

13. červenec 2013, Turnaj Záhoří 2013

Během první půle jsme se prezentovali sebevědomým výkonem, vsítili dva góly a stačilo soupeře dorazit. To se nestalo, další šance jsme nevyužili, polevili v soustředění a umožnili Tojicím skórovat, k čemuž naštěstí došlo až v samém závěru a výhru jsme tak v klidu uhájili. První branku zaznamenal Luboš Valtr po souhře s Lukášem Husníkem, druhou opět díky podivuhodné individuální akci Míra Handlíř.

Branky: Handlíř , Valtr

Bee Sting - Nepomuk 0:3 (0:1)

Na našem postupu do čtvrtfinále už nemohl výsledek posledního duelu nic změnit a proti hlavnímu favoritu skupiny jsme tedy mohli nastoupit v poklidu. Poprvé na turnaji jsme však inkasovali jako první, a to se ukázalo jako klíčové. Ve druhé půli jsme tak museli více otevřít hru a riskovat, z čehož kromě několika našich pološancí rezultovaly díry v obraně, soupeř dvě potrestal a naložil nám až příliš krutou trojku.

Bee Sting - FC RS 2:0 (1:0)

13. červenec 2013, Turnaj Záhoří 2013 - čtvrtfinále

Náš protivník z krajského přeboru držel po většinu zápasu míč více na svých kopačkách, ale kromě posession nás v ničem nepřevýšil. A hlavně žádnou svoji šanci nevyužil, zatímco my dvě ano. V první půli obral soupeře o míč Luboš Valtr, pronikl k vápnu a z pravého křídla patou přihrál kolem vyběhnuvšího gólmana Janu Šroubovi, který rutinérsky podél vracejího se beka zasunul do sítě. Ve druhém dějství hráči RS zariskovali s pěti muži v poli, což potrestal přesnou střelou z půlky do prázdné klece Lukáš Husník.

Branky: Husník , Šroub

Bee Sting - Bowling Bar Luna 3:0 (0:0)

13. červenec 2013, Turnaj Záhoří 2013 - semifinále

V semifinále čekal náš další, už tradiční soupeř z krajského přeboru. Průběh i výsledek duelu se podobal tomu čtvrtfinálovému. Po bezbrankovém poločase jsme se ujali vedeni - Lukáš Husník dobře viděl náběh Jana Šrouba, ten po převzetí pasu sice netrefil střelu podle svých představ, ale míč se přesto (či právě proto) prokutálel gólmanovi mezi nohama za čáru. Tentýž hráč přidal při power-play soupeře druhý gól, když Luboš Valtr vybojoval míč, přihrál prvně jmenovanému a ten jej z půlky expedoval do opuštěné branky. Podobným způsobem pak zaznamenal svůj premiérový turnajový fík Ondra Najman.

Branky: Šroub 2, Najman

Bee Sting - Petřín 1:2 (1:1)

13. červenec 2013, Turnaj Záhoří 2013 - finále

Ve finále nás čekal největší favorit turnaje a vítěz předchozích dvou ročníků. Mančaft Petřína je složen z hráčů kopajících krajský přebor ve velkém fotbale, přičemž letos postoupili do divize (i když až z 8.místa). Role outsiderů nám ovšem sedí a po počátečním respektu jsme začali zlobit. Jeden z našich testů soupeřovy defenzivy skončil vedoucí brankou, když Lukáš Husník po dlouhém Kollerově pasu cizelérsky přeloboval vyběhnuvšího gólmana (ačkoliv chytal celý turnaj hráč z pole).

Ve druhé půli si vybral slabší chvilku náš jinak celý turnaj luxusně čapající gólman, když protivníkův útočník svůj excelentní průnik zakončil střelou doprostřed branky. Individuální převaha Petřínských byla patrná, ale naše nasazení bylo příkladné a nehodlali jsme nechat pohár obhájcům zadarmo. Bohužel Petřín své kvality ještě jednou gólově potvrdil a nám zbývalo pár minut na vyrovnání. Soupeře jsme zatlačili a gól visel na vlásku zejména po tvrdých střelách Husníka, Valtra a Šrouba, bohužel první dvě směřovaly do míst, kde se nacházel gólman, a poslední po dobrém náběhu na rohový kop letěla nad břevno. Petřín tak může slavit zlatý hattrick a Bee Sting se musí spokojit s již druhou neproměněnou finálovou účastí.

Branky: Husník