Bee Sting "B" - SK Šavlozubý ovce 2:8 (1:6)

10. duben 2010, I. třída 2009/2010 - 10.kolo   fotogalerie

Sestava: Holý M., Handlíř, Kindelmann, Miška, Šroub, Váňa, Bartošek, Husník, Klik, Matoušek, Suchý T.

17. duben 2010, I. třída 2009/2010 - 11.kolo   fotogalerie

Sestava: Holý M., Bukovinský, Kindelmann, Miška, Šroub, Bartošek, Handlíř, Matoušek, Suchý T.

Branky: Šroub , Suchý T.

Bee Sting "B" - FC Santos 5:0 kontumace

24. duben 2010, I. třída 2009/2010 - 12.kolo   fotogalerie

Původní výsledek ze hřiště 2:3 (0:1)

Na utkání hrané po poledni za takřka letního počasí dorazilo za Bee Sting jen šest borců do pole, zatímco Santos nastoupil se třemi posilami z divizního Rabbitu včetně našeho \\\\\\\"oblíbeného\\\\\\\" brankáře, na něhož se nám nedaří. Taktika tedy zněla jasně - důsledně bránit od půlky, nepouštět zmíněnou dvojici do větších akcí a zamezit přečíslování zodpovědným pokrýváním nabíhajících soupeřových zadáků. V reálu se to ovšem ne vždy dařilo, takže divizní útočníci si připravili několik šancí jak individuálně a sobě navzájem, tak i pro své naběhnuvší kolegy z obrany. V prvním poločase nicméně využili jedinou díky slalomovému průniku mezi dvěma našimi hráči zakončeném nepříliš vydařenou střelou, které bývají nejnebezpečnější, což se potvrdilo. V ostatních nás několika dobrými zákroky podržel brankář Martin Holý a jedním semaforem tyčka.

Náš mančaft byl po větší část první půle dost zaměstnán defenzivní činností a k ohrožení protivníkovy svatyně se prokousával nejednoduše. Podařilo se jen pár kombinací, jež ovšem skončily buď ještě před finálním zakončením, nebo je zpacifikoval gólman. Největší šance 1. půle tak představovaly dvě nastřelené tyče - jednou ji orazítkoval po pěkné akci táhlou střelou Miroslav Handlíř a jednou po rohu z voleje Luboš Valtr.

Druhé dějství se nám povedlo o poznání lépe, přece jen si tým, který se v tomto premiérovém složení, se změnou na některých postech, v prvním poločasu nezřídka hledal, již trochu sedl. Ofenzivní snažení Santosu sice zůstalo na podobné úrovni, ale nyní jsme zlobili směrem dopředu více i my, jedním z hmatatelných důkazů byla například tyč nastřelená Petrem Kindelmannem, naše třetí v zápase.

Bohužel však opět inkasoval Bee Sting, když po sérii odražených míčů kolem našeho vápna protivník přece jen hradbu těl nakonec propálil. Naštěstí netrvalo douho a dostali jsme se na dostřel. Dosud nevýrazný Tomáš Matoušek vysunul luxusní komicí před branku Jana Šrouba, který z otočky parádní bombou překonal gólmana, leč balón se od břevna odrazil na brankovou čáru a zpět do hřiště. Tam se k němu dostal opět důrazný Jan Šroub a napodruhé již bezpečně levačkou rozvlnil síť. Gól nám dodal sebevědomí a chvílemi jsme hru nejen vyrovnali, ale soupeře i zatlačili. Nicméně jsme vzadu stále nechávali okénka a několikrát jsme se štěstím odolali dalšímu inkasu - něco uhasil Márty, a když už byl překonán, pomohla mu jednou opět tyč a před odkrytou bránou zachránil v poslední chvíli jednou Ondřej Škach, jednou Luboš Valtr a jednou totální minela protihráče.

Tyto kritické momenty jsme však přečkali a čím dál víc se blýskalo i před soupeřovou brankou. Po jedné vydařené akci chatil gólman míč rukou před pokutovým územím a následovalo vyloučení. Přesilovku jsme sehráli bídně, nicméně větší naděje na otočení skóre nám dával v bráně zaskakující bek. Zároveň to však byl nejslabší hráč Santosu, tudíž v poli se protivník zlepšil, navíc nám se na kopačky vloudilo i více nepřesnosti a gólmanskou improvizaci jsme testovali minimálně. Zaslouženého vyrovnání jsme se však přece jen dočkali. Luboš Valtr prošel s míčem středem hřiště, po kličce jednomu protihráči přihrál kolem druhého Miroslavu Handlířovi, ten na sebe navázal pozornost beka a gólmana, načež uličkou cizelérsky vrátil přesně do běhu prvně jmenovanému, jenž balón uklidil do odkryté branky.

S remízou se však zjevně nehodlal spokojit ani jeden z celků a až do závěrečných vteřin se tak hrál otevřený futsal s možnostmi rozhodnutí na obou stranách. Dramatické rozuzlení přinesla až závěrečná půlminuta, kdy se k nám zády obrátilo pravidlo nedáš-dostaneš. Nejprve Jan Šroub na půlící čáře proti dvojnásobné přesile míč nejen udržel, ale i jej vzápětí přesně poslal křížem na nabíhajícího Luboše Valtra, jehož následná střela placírou sice skončila mimo dosah brankáře, míč se však od tyče odrazil zpět do pole, kde soupeř nájezd dva na jednoho zakončil blafákem našemu gólmanovi. Během zbývajících rozhodčím avizovaných 15 vteřin se nám překvapivě již vyrovnat nepodařilo a i přes zlepšený výkon a celkem pět nastřelených tyčí nám tak zbyly jen oči pro pláč a ústa pro (dejme tomu) slova zmaru.

Zápas měl však nečekanou dohru u zeleného stolu. Anžto v dresu soupeře nastoupili neoprávněně 4 hostující hráči (povoleni jsou pouze 3), připadly všechy body přece jen našemu týmu za kontumační výhru 5:0.

Sestava: Holý M., Kindelmann, Šroub, Valtr, Handlíř, Matoušek, Škach O.

Branky: Šroub , Valtr

Bee Sting "B" - FC Sdrutes 3:7 (1:1)

1. květen 2010, I. třída 2009/2010 - 13.kolo   fotogalerie

Sestava: Holý M., Handlíř, Miška, Šroub, Bartošek, Husník, Suchý T.

Branky: Bartošek , Handlíř , Husník

Bee Sting "B" - Euroverlag 5:4 (2:1)

8. květen 2010, I. třída 2009/2010 - 14.kolo   fotogalerie

Sestava: Holý M., Handlíř, Kindelmann, Matoušek, Valtr, Bartošek, Suchý T., Škach O., Šroub

Bee Sting "B" - Krvavá tlačenka 3:9 (2:2)

15. květen 2010, I. třída 2009/2010 - 15.kolo

V nehojném počtu pěti hráčů do pole byli jsme celku Krvavé tlačenky po dobu prvních pětadvaceti minut rovnocenným soupeřem. A kdyby to bylo po první půli 3:1 pro Bee Sting, nemohl se nikdo divit. Jenomže na „kdyby“ se ani ve futsalu zatím nehraje, stejně tak druhé poločasy jsou dosud nezbytné, a tak si tři body vcelku zaslouženě přibalili do svých zavazadel po závěrečném hvizdu sudího borci Krvavé tlačenky.

Jak již shora předesláno, prvý poločas se nám nevedlo zle. Brzy po zahájení utkání se prosadil po spolupráci s Ondřejem Bukovinským z dorážky Jan Šroub. Krátce nato soupeř sice vyrovnal, nicméně díky stejné dvojici hráčů jako v případě prvé vstřelené branky šel náš mančaft opět do vedení – po přihrávce Ondřeje Bukovinského dopravil míč do sítě na druhý pokus opět Jan Šroub. K naší smůle nepřijal letos nejlepší střelec Bee Stingu výzvu k dosažení hattricku, když po přihrávce Pavla Bezstarosti netrefil ze vzdálenosti cca 40 cm odkrytou branku (podobný kousek předvedl kolega Vrut ještě za stavu 2:2 i na začátku druhé půle). Soupeř do závěru poločasu stačil srovnat na 2:2.

Po změně stran se chtě nechtě projevil ve hře Bee Stingu úbytek fyzických sil. Soupeř, disponující dvěma čtyřkami hráčů, rozpoznav náš množstevní handicap, počal důsledně napadat naši rozehrávku již v zárodcích, čemuž jsme, nemaje již dostatek pohybu, vzdorovali často pouze nakopávanými míči, kterýžto recept nemohl být řešením, ba naopak ukázal se co hrob. Zkrátka a dobře, dostali jsme rychtu. Jediný góĺový úspěch Bee Stingu ve druhé půli zaznamenal Ondřej Bukovinský, který po zoufalé střele Pavla Bezstarosti vybojoval gólmanem vyražený balon a mířil přesně k pravé tyčce.

Sestava: Suchý T., Bukovinský, Handlíř, Bezstarosti, Kindelmann, Šroub

Branky: Šroub 2, Bukovinský

Bee Sting "B" - Zlomený kolo 1:3 (1:1)

5. červen 2010, I. třída 2009/2010 - 17.kolo

Sestava: Holý M., Matoušek, Miška, Valtr, Váňa, Bartošek, Suchý T., Škach O., Šroub

Bee Sting "B" - Exmet 2:6 (0:3)

12. červen 2010, I. třída 2009/2010 - 18.kolo   fotogalerie

V luxusním pařáčku jsme hodinu před polednem SELČ vstoupili na plážově popískovanou umělku proti již jistému vítězi 1.A třídy, pro něhož se jednalo o derniéru s ročníkem i se soutěží. Nám již kromě prestiže taky o nic nešlo a tak se, i s přihlédnutím k naší takřka áčkové sestavě, dala očekávat uvolněná oslava futsalu. Bohužel během první půle se o ni staral téměř výhradně jen celek Exmetu, který se prezentoval lepším pohybem, souhrou i individuálními řešením, navíc nám napadáním komplikoval rozehrávku. Soupeři nás přehrávali rychlými narážečkami i průniky a půli vyhráli zaslouženě 3:0, přičemž první a třetí gól padl po špatně odbráněných rozích, při nichž si v prvním případě s Janem Šroubem a ve druhém s Jaroslavem Váňou falešně oddirigoval obsazení protihráčů Ondřej Bukovinský.

I náš tým zahrozil z několika rohů, rozehrávaných zejména na nabíhající Jana Šrouba a Luboše Valtra, jejich jediným hmatatelným výsledkem žel bylo pouze břevno orazítkované druhým jmenovaným. Jinak jsme si v úvodním dějství vypracovali asi jen tři větší šance – při první Jaroslav Váňa po přihrávce do křídla od Miroslava Handlíře rozvlnil pohotovou ranou boční síť, při druhé se Pavel Bezstarosti po prostrčení z otočky od Luboše Valtra trefil z hranice vápna do prostoru okupovaného gólmanem, a nakonec křížný přízemní střílený centr Ondřeje Bukovinského neskončil ani v bráně, ani na něj o krok nedosáhl na vzdálenější tyči dobíhající Pavel Bezstarosti.

Druhá půle byla z naší strany výrazně lepší, postupně jsme začali odpočívajícího či unaveného protivníka přehrávat a tvořili si i šance, ačkoliv nejprve jsme inkasovali po chybné analýze trajektorie míče u postranní čáry Lubošem Valtrem (bezprostřední zhodnocení: \"Sorry hoši, to byl odhad, to bych se posral.\"). Tentýž hráč mohl zanedlouho své zaváhání napravit vstřelením branky, když si naběhl na dlouhý přesný pas z hloubi pole, ovšem jeho následný sólový náchod gólman nadvakrát zpacifikoval. Nakonec se však Luboš Valtr dočkal satisfakce, když si po průniku středem hřiště narazil do křídla s Miroslavem Handlířem, po jehož cizelérském přiťuknutí skóroval z první placírkou k tyči.

Netrvalo dlouho a stáhli jsme na nadějný dvoubrankový deficit – rychlou akci završil po přesné přihrávce Pavla Bezstarosti Jan Šroub, jenž nekompromisně a efektně pověsil balón pod víko. Tentýž útočník si o pár minut později mohl úspěšnou střelu z podobného místa zopakovat, tentokrát však po křížné příhře Jana Bartoška jeho bodlo proletělo třicet čísel vedle tyče. Zajímavou a ve futsale zřídka vídanou šanci si svou bojovností připravil Jaroslav Váňa, který si i přes důrazný výkřik soupeřova brankáře neohroženě naskočil na vysoký centr do vápna, vzdušný souboj s bekem a gólmanem vyhrál, míč po jeho hlavičce ovšem opuštěnou branku o decimetry minul. Za našeho sílícího tlaku jsme bohužel z brejkové akce inkasovali 6 minut před koncem pátý gól a během naší následné power-play další, takže vzhledem k výkonu ve druhém poločase skončilo utkání pro nás až příliš krutým výsledkem 2:6.

Sestava: Holý M., Bukovinský, Handlíř, Valtr, Bartošek, Bezstarosti, Šroub, Váňa

Bee Sting "B" - 1.FC Čespo 21 Plzeň "B" 2:2 (2:1)

19. červen 2010, I. třída 2009/2010 - 16.kolo - dohrávka   fotogalerie

Na dohrávku z května přesunutou na víkend po posledním kole 1.A třídy zavítal téměř minimální možný počet plejerů (celek Čespo bez střídání, my s jedním borcem na lavičce). I přes takřka áčkové složení Bee Stingu byla větší herní i herecká kvalita na straně protivníka (jehož A tým hraje divizi) a na základě jeho očekávané nátlakové hry se snahou o vysoké procento držení míče jsme si připravili notičky – důsledně bránit, nikam se nehnat, v klidu si vyměňovat přihrávky dozadu a vyčkávat na vhodnou příležitost. Obraz hry nemá smysl popisovat po minutách, neboť byl po celý zápas velmi podobný, a to přibližně dle výše uvedené predikce. Jen šancí na obou stranách se urodilo možná o něco víc, než se čekalo, a jen díky na jedné straně zákrokům Martina Holého a na druhé Miloše Šoltýse, vydatně podporovaného naší nepřesností v koncovce, nepadlo několikanásobně víc branek.

Tedy rovnou ke gólům: Do vedení jsme šli my, když se po důrazném souboji uprostřed hřiště oba celky dožadovaly odpískání faulu, což rozhodčí nejenže nevyslyšel, nýbrž nechal pokračovat ve hře. Toho nejrychleji využil dnes nejtěžší muž Bee Stingu Oldřich Buřič, jenž chopiv se míče postupoval s ním ku brance, kde jej předložil nabíhajícímu Janu Šroubovi a nejlepší šutér letošní sezóny béčka suverénně zavěsil. Vyrovnání se zrodilo po kombinaci našeho nedůrazného přistupování k protihráčům a individuální vyspělosti soupeřova západočeského pornoherce, jenž si s balónem u nohy zaskotačil v našem vápně, kde udělal beka, položil si gólmana a jeho sólová akce vyvrcholila blafákem, po němž bez problémů zasunul...

Vedení nám před poločasem vrátil Ondřej Bukovinský, který se proběhl slalomovou dráhou středem hřiště a po kličce brankáři s přehledem skóroval, čímž si osladil svou derniéru v dresu Bee Stingu. Za jeho vystoupení během celé sezóny A i B týmu mu patří uznání, kvalitou i přístupem znamenal pro náš mančaft jednoznačný přínos. Díky, jednooký hade!

Zpět k dění na umělo-písčitém trávníku. Druhý poločas se nesl v duchu sílícího tlaku Čespa, kdy jsme se několikrát uchýlili k destruktivním odkopům a držel nás gólman. Ke konci jsme s přibývající nedůsledností v defenzivě protihráčů měli několik možností rozhodnout, ale nepotykali jsme se s přesností v koncovce. A to se nám vymstilo, protože pak přišly dva smolné momenty. Nejprve Luboš Valtr vypálil projektil, který se od vnitřní spojnice břevna a tyče odrazil podél brankové čáry zpět do hřiště, a poté témuž hráči při power-play Čespa prostřelil naběhnuvší brankář houslemi bodlem míč do naší sítě. V posledním útoku duelu postupovala trojice našich hráčů na dvojici soupeře, ale ani nadvakrát se Miroslavu Handlířovi po opakované střele nepodařilo přivolat vítězství a sezónu jsme tak po bídném jaru zakončili na pátém místě tabulky.

Sestava: Holý M., Handlíř, Valtr, Bukovinský, Buřič O., Šroub

Branky: Bukovinský , Šroub