10. Miroslav Handlíř 0 16
11. František Suchý 0 17

Bee Sting - SKPP Plzeň 3:2 (3:2)

21. září 1997, 2.liga 1997/1998 - 2.kolo   fotogalerie

Hned v prvním zápase ve druhé lize (zápas prvního kola byl odložen) se konalo rodinné derby. Na jedné straně sourozenci Jan a Oldřich Buřičovi vytěžili tři body v souboji se starší generací, kterou zastupovali jejich otec Oldřich a strýc Ivo. Ligovou sezónu začal hattrickem Pavel Toupal, za soupeře obě branky vstřelil Oldřich Buřič st.

Sestava: Suchý F., Buřič Jan, Škach O., Handlíř, Buřič O., Kadlec, Toupal Pav., Váňa, Holý T.

Branky: Toupal Pav. 3

Bee Sting - Ajax Nová Hospoda 1:1 (0:1)

5. říjen 1997, 2.liga 1997/1998 - 4.kolo

Po slabším prvním poločase jsme přidali a dostali jsme soupeře pod tlak, který korunoval vyrovnávací brankou kapitán Jan Buřič.

Citelně chyběli tvůrci hry Oldřich Buřič, plnící své klubové povinnosti na 1.FC Plzeň, a zraněný Tomáš Holý.

Sestava: Suchý F., Buřič Jan, Škach O., Handlíř, Kadlec, Toupal Pav., Váňa

Branky: Buřič Jan

Bee Sting - Ráj kuřáků 5:1 (3:0)

12. říjen 1997, 2.liga 1997/1998 - 3.kolo

V zápase s bývalým Malaplastem se výborně uvedl nový hráč našeho celku Petr Toupal, který po ukázkové spolupráci s bratrem Pavlem vstřelil jednu branku, když ještě několik slibných příležitostí zahodil.

S velkou chutí odehrál zápas Pavel Toupal, s ukázkovým nasazením hrál Zdeněk Kadlec. Žlutou kartu dostal Oldřich Buřič.

Sestava: Suchý F., Buřič Jan, Škach O., Handlíř, Buřič O., Kadlec, Váňa, Toupal Pav., Toupal Petr

Branky: Toupal Pav. 2, Kadlec , Toupal Petr , Váňa

Bee Sting - FC Hombre 3:3 (1:3)

12. říjen 1997, 2.liga 1997/1998 - 5.kolo   fotogalerie

Remízu s nejslabším celkem soutěže nelze nazvat jinak než ztrátou. Ukolébáni předchozí vysokou výhrou jsme polevili v obraně a soupeř využíval okénka v ní k rychlým brejkům. V první půli jsme těžce srovnali jednobrankové manko a pak jsme vlastními chybami dovolili soupeři dvakrát skórovat. Celý druhý poločas jsme mohutně dotahovali. Zisk alespoň jednoho bodu zajistil Oldřich Buřič tvrdou střelou pod břevno asi pět minut před koncem zápasu.

Branky: Buřič O. 2, Toupal Petr

Bee Sting - Palmet Ždírec 2:2 (1:2)

19. říjen 1997, 2.liga 1997/1998 - 6.kolo

Tvrdý soupeř a rozhodčí Janoušek, to dominovalo utkání se soupeřem, který spolu s námi postoupil do vyšší soutěže. Nejdříve jsme se ujali vedení, ale vzápětí jsme soupeři po chybách v obraně dovolili otočit (zejména nedůraz Jana Buřiče, který předcházel vyrovnávací brance, do druhé ligy nepatří). Pak převzal iniciativu rozhodčí. Po spoustě nepřesných výroků vyloučil v průběhu druhé půle Oldřicha Buřiče. Po zkušeně odehraném oslabení jsme v posledních minutách zápasu vyrovnali, když svou druhou branku v utkání vstřelil Zdeněk Kadlec.

Do sestavy se po zdravotních problémech vrátil Tomáš Holý, ale dlouhý výpadek byl znatelný především na jeho kondici, přesto si zaslouží pochvalu především za efektní gólovou nahrávku patičkou, která znamenala vyrovnání. Rozdávání žlutých karet neminulo Františka Suchého, Miroslava Handlíře, Oldřicha Buřiče a Zdeňka Kadlece. Oldřich Buřič byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen. Kapitánem Janem Buřičem byla do zápisu napsána námitka proti způsobu řízení utkání.

Sestava: Suchý F., Buřič Jan, Škach O., Handlíř, Buřič O., Kadlec, Váňa, Holý T., Toupal Pav.

Branky: Kadlec 2

Bee Sting - Czech Made Plzeň 3:2 (1:2)

28. říjen 1997, 2.liga 1997/1998 - 7.kolo

Bez potrestaného Oldřicha Buřiče jsme chtěli soupeři vrátit porážku z Letkova. Po vedoucí brance Kadlece vrátil soupeře do hry neuvěřitelnou chybou v rozehrávce Jan Buřič. Když jsme po poločase prohrávali 1-2 a soupeř nás dostal pod tlak, zdála se prohra neodvratitelná. Pak ale napravil svou chybu Jan Buřič, když dlouhým pasem našel zcela volného Tomáše Holého, který vyrovnal. V největším soupeřově tlaku dokázal Jaroslav Váňa, že i on je schopen rozhodovat zápasy, jeho tvrdá nekompromisní střela z bezprostřední blízkosti znamenala vítězný gól. Tři minuty před koncem jsme přerušili soupeřův obrovský leč neplodný tlak oddechovým časem, kterým jsme pravděpodobně nejvíce zaskočili hlouček našich fanynek. Po velkém psychickém vypětí se domnívaly, že byl odpískán konec zápasu, a propadly bujarému veselí. Po tomto oddechovém čase jsme si už výhru vzít nenechali.

Skvělé utkání odehrál autor první branky Zdeněk Kadlec.

Sestava: Suchý F., Buřič Jan, Škach O., Handlíř, Kadlec, Holý T., Toupal Pav., Váňa, Toupal Petr

Branky: Holý T. , Kadlec , Váňa

Bee Sting - FC Jerigo 2:4 (0:3)

9. listopad 1997, 2.liga 1997/1998 - 9.kolo

Nevyšel nám vstup do utkání a brzy jsme prohrávali. Jak se později ukázalo, přílišná ofenzíva bohužel nebyla tou správnou zbraní na pozorně bránícího soupeře, vyrážejícího do rychlých brejků. Za celý první poločas jsme si nevypracovali kromě několika standardních situací žádnou vyloženou šanci. Jediný náš gól padl bohužel až po odpískání, naopak soupeř nám vstřelil do poločasu ještě dva. A když si v úvodu druhé půle srazil do vlastní sítě soupeřův centr Jaroslav Váňa, bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Přesto se nám podařilo zkorigovat brankami Oldřicha Buřiče a Tomáše Holého. V závěru jsme si dokonce vypracovali ještě několik šancí, které nám mohly zajistit remízu, ale ani jednu jsme už nevyužili. Škoda je zejména břevna po hezké individuální akci Oldřicha Buřiče.

Dva góly soupeře vstřelil bývalý hráč ligové Škody Plzeň Reinhardt Nicklas, jasně nejlepší muž na hrací ploše. Žluté karty za fauly obdrželi Oldřich Buřič a Tomáš Holý.

Sestava: Suchý F., Buřič Jan, Handlíř, Kadlec, Toupal Pav., Buřič O., Váňa, Holý T.

Branky: Buřič O. , Holý T.

Bee Sting - Krvavá tlačenka 3:0 (1:0)

9. listopad 1997, 2.liga 1997/1998 - 1.kolo (dohrávka)

Po zápase s Jerigem nás tento den čekala ještě dohrávka s vedoucím týmem soutěže, dosud neporaženou Krvavou tlačenkou. Poučeni z minulého zápasu a vědomi si kvalit soupeře jsme se soustředili především na obranou fázi a pomocí kolmých přihrávek vyráželi do rychlých protiútoků. Po jedné takové přihrávce Jana Buřiče, otevřel skóre Pavel Toupal. Soupeř stav 0-1 těžce nesl a na hřišti se začalo jiskřit. Ve druhé půli si dvojice Jan Buřič a Pavel Toupal zopakovala svoji spolupráci z prvního poločasu a bylo 2-0. To už soupeř přestával hrát a soustředil se jen na nečisté zákroky, kterých přibývalo. Po jednom ze soubojů před naší brankou napadl jeden ze soupeřových útočníků pozorně hrajícího Miroslava Handlíře, do vzniklé potyčky se okamžitě zapojil kapitán Jan Buřič, naštěstí pro něj ruční konfrontaci názorů zabránil rozhodčí. Bohužel soupeř se z takovým koncem nespokojil a za zády rozhodčího našeho kapitána uzemnil kvalitním pravým hákem. Poslední hřebíček do soupeřovy rakve zatloukl gólem na 3-0 Jaroslav Váňa. Vítězství mohlo být ještě vyšší kdyby při nás stálo štěstí (střela Pavla Toupala skončila na tyči, střela Tomáše Holého na břevně, stejně jako hlavička Jana Buřiče).

Žlutou kartu si tentokrát odnesli za fauly Miroslav Handlíř a Zdeněk Kadlec. Pochvalu zaslouží celé mužstvo, hlavně pak Zdeněk Kadlec, který hraje v posledních zápasech ve velkém stylu. Po dlouhé době se dařilo Janu Buřičovi, forma se navrací i Miroslavu Handlířovi.

Branky: Toupal Pav. 2, Váňa

Bee Sting - TJ Sokol Letkov 3:2 (1:0)

16. listopad 1997, 2.liga 1997/1998 - 8.kolo (dohrávka)

V posledním podzimním utkání nám vyšel vstup a brzy jsme vedli 1-0. Pak si své slabší chvíle vybrali Jan Buřič a Ondřej Škach. Nejdříve prvně jmenovaný špatně odhadl situaci a patičkou poslal do brejku hostujícího útočníka. Ten technickou střelou obhodil brankáře Františka Suchého, ale míč se odrazil od tyče, pomalu přejel celou brankovou čáru, aby nakonec skončil v zámezí. Několik minut na to mohlo být vyrovnáno po špatné rozehrávce Ondřeje Škacha, soupeř ale nabídnutou šanci zahodil. Do druhé půle jsme nastoupili s větší agresivitou, která brzy slavila úspěch. Nejdříve zblízka zvýšil na 2-0 Jaroslav Váňa a po úniku Zdeňka Kadlece a jeho nastřeleném břevně dorazil do odkryté branky Oldřich Buřič. Pak jsme ale po hrubých chybách Zdeňka Kadlece a Miroslava Handlíře dovolili soupeři dotáhnout opět na jednogólový rozdíl. A protože to bylo vše, co se v zápase událo, připsali jsme si další tři body.

V utkání vyrobil každý z obránců po jedné hrubé chybě, naštěstí soupeř potrestal jen dvě.

Sestava: Suchý F., Buřič Jan, Handlíř, Kadlec, Škach O., Holý T., Toupal Pav., Váňa, Buřič O.

Branky: Buřič O. , Toupal Pav. , Váňa

Bee Sting - SKPP Plzeň 3:2 (0:0)

26. duben 1998, 2.liga 1997/1998 - 11.kolo

První jarní zápas jsme sehráli po odložení prvního kola, stejně jako na podzim, proti SKPP Plzeň. Čtvrté derby klanu Buřičů mělo všechna specifika začátku sezóny. Hráčům zvyklým na rovnou plochu tělocvičny dělal největší problémy především hrbolatý terén. V prvním poločase jsme si vypracovali sice několik šancí, avšak v koncovce jsme pálili povětšinou mimo bránu nebo do brankáře. O přestávce se v hloučku našich fanynek objevila přítelkyně Tomáše Holého, který, zřejmě povzbuzen jejím příchodem, hned v první minutě druhého dějství otevřel skóre zápasu. O pět minut později vysunul dlouhým pasem Jan Buřič Jaroslava Váňu, tomu se s vypětím všech sil podařilo zpracovat skákající míč, načež ho posunul na Pavla Toupala, který se nemýlil. Naši hráči, zřejmě uspokojeni vývojem utkání, polevili v koncentraci, soupeř se vrhl do útoku a zatlačil nás na naši vlastní polovinu. Z převahy však vytěžil pouze několik standardních situací, které většinou s přehledem řešil brankář František Suchý. Po jednom z přímých kopů však skákavý míč pouze vyrazil, a jelikož Jan Buřič nechal soupeři dostatek času i prostoru na dorážku do prázdné brány, rázem bylo sníženo. Ve chvílích nejtěžších dokázal využít svých zkušeností Oldřich Buřič a po samostatném průniku zvýšil na 3-1. Soupeř již dokázal pouze kontrovat z penalty po faulu Tomáše Holého. V závěru mohl přidat pojistku Zdeněk Kadlec, když se po přihrávce Pavla Toupala ocitl sám před prázdnou brankou, ale ve vyložené pozici pálil vedle. A když i střela Tomáše Holého po samostatném úniku skončila na tyči, mohli jsme se radovat ze zisku prvních tří jarních bodů.

Žluté karty si za fauly připsali Tomáš Holý a Miroslav Handlíř. V dobrém světle se představil novic našeho týmu Luboš Valtr. Pochvalu zaslouží také se zvýšenou teplotou hrající František Suchý, výrazné zlepšení ze zimní přestávky potvrdil bezchybně hrající Miroslav Handlíř. Několik vyložených šancí zahodil Jaroslav Váňa, kterému zřejmě scházela v ochozech jeho sestra Šárka.

Sestava: Suchý F., Buřič Jan, Škach O., Handlíř, Kadlec, Valtr, Váňa, Toupal Pav., Holý T., Buřič O.

Branky: Buřič O. , Holý T. , Toupal Pav.

Bee Sting - Ráj kuřáků 5:2 (2:0)

3. květen 1998, 2.liga 1997/1998 - 12.kolo

Po téměř 24 hodinovém mrholení bylo hřiště příjemně neprašné. V našem dresu chyběli novic Luboš Valtr (klubové povinnosti na Košutce) a Zdeněk Kadlec (odcestoval na 14 dní do Lipska). Po prvních minutách vzájemného oťukávání jsme převzali iniciativu a po nahrávce Jaroslava Váni skóroval Tomáš Holý. Pak rozehrával na polovině hřiště aut Jan Buřič, trefil ale pouze soupeřova obránce, od něhož se míč odrazil zpět do zámezí. Toto se pak opakovalo ještě třikrát, než se podařilo dostat míč na Tomáše Holého, který ho dokázal výtečně zpracovat a z otočky pálil do soupeřova brankáře. Ten míč pouze vyrazil a Jaroslav Váňa ho pohotově zasunul do branky. Soupeř nás pak trochu zatlačil, ale pozornou hrou v obraně jsme vyhráli poločas 2-0. Po přestávce jsme přenechali iniciativu soupeři, který si vypracoval několik šancí, ovšem ty s jistotou řešil František Suchý. Pak Jan Buřič zřejmě nedostatečně sledoval hru a špatným střídáním umožnil soupeři snížit na 2-1. Hra pak z naší strany začala ztrácet kvalitu a museli jsme se bát o výsledek. Naštěstí máme Oldřicha Buřiče, který na sebe dokáže vzít odpovědnost a navíc umí střílet branky: 3-1. Hra se pak začala přelévat z jedné strany na druhou a oba brankáři neměli o práci nouzi. Soupeřův tlak přibrzdilo vyloučení jednoho z jejich obránců. Dvouminutovou početní převahu jsme ještě nevyužili, ale gól po několika nevyužitých příležitostech přece jen přišel, Oldřich Buřič vyzval ke skórování do prázdné brány Ondřeje Škacha. Náš protivník ale nesložil zbraně a opět snížil. Definitivní tečku za utkáním udělal po přihrávce Oldřicha Buřiče Pavel Toupal, který zvýšil na konečných 5-2.

Po diskutabilním skluzu obdržel žlutou kartu brankář František Suchý. Nejlepším hráčem byl bezesporu Oldřich Buřič, který na dva góly přihrál a jeden sám vstřelil. Zahazovačem vyložených šancí se tentokrát stal, v obraně bezchybně hrající, Miroslav Handlíř, kterému se nepodařilo proměnit ani ty nejtutovější šance.

Sestava: Suchý F., Buřič Jan, Škach O., Handlíř, Váňa, Toupal Pav., Holý T., Buřič O.

Branky: Buřič O. , Holý T. , Škach O. , Toupal Pav. , Váňa

Bee Sting - Krvavá tlačenka 5:0 kontumace

10. květen 1998, 2.liga 1997/1998 - 10.kolo (dohrávka)

Utkání bylo zkontumováno v náš prospěch, jelikož soupeř se nedostavil.

Bee Sting - Ajax Nová Hospoda 8:0 (3:0)

17. květen 1998, 2.liga 1997/1998 - 13.kolo   fotogalerie

Se soupeřem, který nám na podzim sebral dva body remízou 1-1, jsme začali hned od začátku soustředěně ze zajištěné obrany. Z úvodního tlaku vytěžil první branku přízemní střelou agilní Pavel Toupal. Zhruba v polovině prvního poločasu jsme zahrávali volný přímý kop z hranice pokutového území. Zdeněk Kadlec překvapil soupeřova brankáře střelou z téměř nulového úhlu a bylo 2-0. To byl pro soupeřova brankáře poslední gól, protože chvíli na to zahrál rukou mimo pokutové území a byl vyloučen. Z následného přímého kopu skóroval Tomáš Holý. Do poločasu stojí za zmínku ještě nezištná přihrávka Pavla Toupala před prázdnou branku, ale Zdeněk Kadlec napodobil Radka Druláka a míči s vypětím všech sil zabránil cestě do sítě. V poslední minutě poločasu vysunul ještě dlouhým pasem do brejku Jan Buřič Tomáše Holého, ten však v tváří tvář soupeřovu brankáři míč špatně zpracoval. Krátce po změně stran zakončil po spolupráci s Pavlem Toupalem do prázdné branky Tomáš Holý. Od těch chvil se proměnilo utkání v exhibici, šance střídala šanci a dominovaly zejména technické kousky dvojice Pavel Toupal, Tomáš Holý. Ve všeobecné útočné euforii jsme několikrát nechali vyniknout i našeho brankáře Františka Suchého. Ten po jedné z šancí soupeře vyboxoval míč směrem k soupeřově brance, kam si naběhl všudypřítomný Pavel Toupal a své sólo zakončil efektivním blafákem. Náš tým byl při chuti a po nacvičeném rohovém kopu zahraném Tomášem Holým zvyšoval skóre našeho týmu Jan Buřič. Hned po několika málo minutách zachytil brankář František Suchý jeden z centrovaných míčů soupeře, neukvapil se, když se mu žádný ze spoluhráčů neukázal, míč si hodil před sebe a dlouhým pasem našel Tomáše Holého. Jeho střelu ještě soupeřův brankář zlikvidoval, ale v následné skrumáži se dostal k míči Jaroslav Váňa, který po nepřeberném množství promarněných šancí dotlačil míč do sítě snad silou vůle a zvýšil na 7-0. Konečnou podobu dal výsledku Luboš Valtr, když skóroval pěknou střelou ze střední vzdálenosti. V utkání jsme kromě osmi gólů nastřelili také nejméně pět tyčí, zejména dalekonosná střela Ondřeje Škacha volala po brance.

Do zápasu nenastoupil tvůrce hry Oldřich Buřič (pouť v Nepomuku), ale na hře našeho týmu to nebylo znát. Předvedli jsme kvalitní výkon, kořeněný velkým množstvím branek. Svůj první gól v dresu Bee Stingu vstřelil Luboš Valtr, další čisté konto si připsal po výborném výkonu František Suchý. Náš tým musel dohrávat bez Zdeňka Kadlece, který nevydržel fyzicky (po zřejmě velmi náročném čtrnácti týdenním pobytu v Lipsku) a v závěru utkání musel odejít zcela vyčerpán ze hřiště za účelem zvracení.

Sestava: Suchý F., Buřič Jan, Škach O., Handlíř, Valtr, Toupal Pav., Holý T., Kadlec, Váňa

Branky: Holý T. 2, Toupal Pav. 2, Buřič Jan , Kadlec , Valtr , Váňa

Bee Sting - FC Hombre 5:3 (3:1)

24. květen 1998, 2.liga 1997/1998 - 14.kolo

Před utkáním jsme měli strach z podcenění jasně posledního soupeře, které nás na podzim stálo ztrátu dvou bodů. Podcenění se hlavně v počátku zápasu nekonalo a začali jsme ve velkém stylu. Hned v prvních minutách vstřelil Oldřich Buřič po spolupráci s Pavlem Toupalem dvě úvodní branky. Poté přišel na hřiště Zdeněk Kadlec a hned se uvedl pohotovým volejem po centru Pavla Toupala. Jeho střela šla ale mimo tyče. Pak se začal osmělovat i soupeř, a když obránci Ondřej Škach a Miroslav Handlíř přidali k netěsnému obsazení i nedůraz v osobních soubojích, bylo sníženo na jednobrankový rozdíl. Dvoubrankové vedení nám vrátil po nahrávce s chutí hrajícího Pavla Toupala opět Oldřich Buřič, jehož levačka dokončila svůj hattrick. Jestliže první poločas jsme měli celkem pod kontrolou, ve druhém jsme přenechali iniciativu soupeři a v brance několikrát nechali vyniknout skvělého Františka Suchého. Po jednom ze závarů stačil ještě na brankové čáře zachránit za již překonaného brankáře Miroslav Handlíř, ale po následné fatální hrubce v rozehrávce provedené Janem Buřičem už nedokázal gólu zabránit nikdo. Pak se dlouhou dobu hrálo bez gólů, soupeř si vypracoval několik šancí, které však nedokázal využít, stejně jako na druhé straně s jistotou hrající Tomáš Holý. Po faulu na Oldřicha Buřiče byla nařízena penalta, kterou sám postižený s přehledem proměnil, čímž završil svůj skvělý výkon. Zhruba pět minut před koncem zápasu se ještě blýskla dvojice Pavel Toupal, Zdeněk Kadlec, když prvně jmenovaný zvýšil po pěkné kombinační akci na 5-2. Pak po výtečně zahraném rohovém kopu Tomáše Holého hlavičkoval těsně vedle Jan Buřič. Účet zápasu uzavřel soupeř, který snížil na konečných 5-3, poté co již vyčerpaný Zdeněk Kadlec nedokázal podpořit naši obranou činnost.

V utkání nám chyběl školní povinnosti plnící Jaroslav Váňa. Hlavně v první půli se nám podařilo soupeře přehrát, ale za výkon v druhém poločase jsme si výhru zřejmě nezasloužili, varující byly zejména hrubky v obraně, kde jedinou výjimku snesoucí přísnější měřítko tvořil Luboš Valtr. Naopak v útoku se nám dařilo, zejména čtyři branky Oldřicha Buřiče zaslouží pochvalu. Pozadu nezůstal ani Pavel Toupal s jedním gólem a třemi asistencemi. Zdeněk Kadlec potvrdil, že kondičně ještě na celé utkání nemá a poslednímu útočníkovi Tomáši Holému chybělo k brankové radosti jen pověstné štěstí.

Sestava: Suchý F., Buřič Jan, Škach O., Handlíř, Valtr, Buřič O., Holý T., Toupal Pav., Kadlec

Branky: Buřič O. 4, Toupal Pav.

Bee Sting - Palmet Ždírec 8:1 (3:1)

31. květen 1998, 2.liga 1997/1998 - 15.kolo

S protivníkem, kterého jsme ještě neporazili, jsme si mohli zajistit s předstihem druhou příčku, která by měla znamenat postup. Začátek nám vyšel výborně. Brankář František Suchý vyhodil na Pavla Toupala a ten po hokejovém blafáku otevřel skóre. Soupeř však záhy odpověděl a poté, co obešel až příliš lehce jinak dobře hrajícího Miroslava Handlíře, bylo srovnáno. Hozenou rukavici však okamžitě sebral Pavel Toupal, který nám po nahrávce Jaroslava Váni vrátil vedení. Zhruba v polovině první půle nám soupeř svým nedůrazem ve středu hřiště umožnil rychlý brejk, míč se ukázkovými houslemi dostal k Tomáši Holému, který posunul na Pavla Toupala a ten dokonal svůj hattrick. V závěru poločasu pak Tomáš Holý našel z rohového kopu hlavu Jana Buřiče, jehož střela skončila bohužel na tyči. V úvodu druhého dějství jsme dali soupeři lekci z důrazu. Pavel Toupal nejdříve vybojoval míč, dostal ho až k soupeřově brance, do skrumáže vlétl Tomáš Holý a zvýšil na tříbrankový rozdíl. Tento gól soupeře dorazil a zbytek zápasu se dohrával už zcela v naší režii. Jaroslav Váňa si zřejmě řekl, že Pavel Toupal nemůže být u všech našich branek, proto si míč narazil se Zdeňkem Kadlecem a do odkryté branky vstřelil náš pátý gól. Zdeňkovi Kadlecovi to zřejmě ještě nestačilo, odebral soupeři míč, načež oklamal brankáře a vyzval Pavla Toupala ke skórování do prázdné branky. Ten mu krátce nato gólovou nahrávku oplatil, takže i Zdeněk Kadlec se mohl radovat z gólu. V posledních minutách nabuzený Zdeněk Kadlec vstřelil patičkou skrz nohy brankáře poslední branku utkání. Pro diváky předvedl ještě míčovou techniku Tomáš Holý, který postupně objel všechny protihráče, z nichž některé opakovaně, ale skóre se už neměnilo.

V naší sestavě nakonec chyběl pouze Oldřich Buřič (ve stejný čas hrálo 1.FC Plzeň). Někteří hráči ovšem přišli déle než na poslední chvíli, to je pozdě. Jen tak pro pořádek to byl Ondřej Škach (ten se omluvil předem) a Luboš Valtr (ten se dopředu neomluvil, když pravděpodobně nepočítal, že se mu oslava narozenin protáhne až do pozdních odpoledních hodin). Vítězstvím oslavil svůj stý zápas v dresu Bee Stingu Jan Buřič. Až na několik počátečních minut jsme podali kvalitní výkon kořeněný góly. Po dlouhé době byl téměř bez práce brankář František Suchý. Nyní nám nezbývá než věřit, že do první ligy postoupí i tým z druhého místa, případně čekat na klopýtnutí Krvavé Tlačenky.

Sestava: Suchý F., Buřič Jan, Škach O., Handlíř, Valtr, Kadlec, Váňa, Holý T., Toupal Pav.

Branky: Toupal Pav. 4, Kadlec 2, Holý T. , Váňa

Bee Sting - Czech Made Plzeň 2:3 (0:3)

7. červen 1998, 2.liga 1997/1998 - 16.kolo

Jelikož v zápase před námi Krvavá tlačenka pouze remizovala, mohla nás výhra posunout do čela tabulky. Bohužel v tropickém vedru se nám vůbec nepodařil nejen úvod zápasu, ale ani celý zápas. Soupeř udeřil hned v prvních minutách, po rohovém kopu se odražený míč dostal k neobsazenému protihráči (Tomáš Holý již vyrážel na zteč soupeřovy branky), který otevřel skóre. Pak na polovině hřiště přišel Tomáš Holý o míč, unikajícímu útočníkovi soupeře nestačil rychlostně Jan Buřič a bylo to rázem dva nula. Náš protivník se uchýlil k pouhému odkopávání míčů, za které by se nemuseli stydět ani v Prešově. Když jsme se začali dostávat do hry, dorazil nás třetí gól soupeře, když opět po brejku zazvonila tyčka naší branky, bohužel míč se neodrazil ani do zámezí, ani zpět do hřiště, ale do branky. V té chvíli to bylo, jak se lidově říká, na ručník. Nedařila se nám kombinace, přihrávky byly nepřesné a často směřovaly na soupeřovy kopačky (viz patičky Jana Buřiče, kterými vyslal opakovaně protihráče do brejku). Proti dobře fungující obraně jsme se nedokázali neprosadit ani individuálně. Po změně stran s větrem v zádech jsme se sice nastěhovali na soupeřovu polovinu, ale šancí jsme si vypracovali po málu. Gólově jsme ale naprázdno nevyšli. Nejdříve po rohovém kopu zahraném Oldřichem Buřičem skóroval Pavel Toupal, o několik minut později dal konečnou podobu výsledku Oldřich Buřič, jehož levačka snížila na 2-3. Ač jsme se snažili až do poslední chvíle, gól se nám vstřelit už nepodařilo. Při všeobecné snaze o srovnání výsledku musel několikrát zachraňovat František Suchý. Na první jarní porážce nic nezměnily ani dvě tyčky Pavla Toupala.

V úmorném vedru nám kromě v závěru sezóny ubývajících sil chyběli Zdeněk Kadlec (opět v Lipsku) a Ondřej Škach (v Itálii). Miroslav Handlíř den před maturitou nebyl zjevně ve své kůži, stejně jako s nataženým stehenním svalem hrající Jan Buřič.

Sestava: Suchý F., Buřič Jan, Handlíř, Valtr, Buřič O., Holý T., Toupal Pav., Váňa

Branky: Buřič O. , Toupal Pav.

Bee Sting - TJ Sokol Letkov 3:3 (1:1)

14. červen 1998, 2.liga 1997/1998 - 17.kolo

Po minulé porážce jsme museli bodově uspět s týmem ze suterénu tabulky. Hned v úvodu zápasu vypíchl Pavel Toupal na půlicí čáře míč soupeřovu obránci a své následné sólo proměnil ve vedoucí branku. Vše vypadalo na jednoznačnou záležitost a naši hráči se tímto zdáním zřejmě nechali ukolébat. Navíc soupeř se do útoku příliš nehrnul a pouze nakopával dlouhé míče na osamoceného útočníka, kterému se po jednom takovém centru podařilo vyrovnat. Další dvě šance soupeře zmařil brankář František Suchý. Krátce po změně stran se dostal náš protivník dokonce do vedení a rázem mu narostla křídla, vyrážel dopředu ve třech, ale do vážnější šance se nedostal. Brzy se nám podařilo vyrovnat, když Tomáš Holý přešel celé hřiště a jeho střelu si do sítě dorazil dobíhající obránce. Ve všeobecné snaze naklonit jazýček vah na naši stranu jsme až příliš otevřeli hru, po jednom z rohových kopů se míč dostal k Janu Buřičovi, který místo střely zvolil netakticky přihrávku, kterou soupeř vystihl, a z brejku změnil skóre na 3-2. Nakonec se nám podařilo zachránit alespoň bod za remízu, když Luboše Valtr ukázkově zatáhl míč po pravé straně, dotírajícího obránce si efektně přehodil a přesnou přihrávkou vyzval k vyrovnání Tomáše Holého. V úplném závěru zápasu měl na kopačce vítězný gól Jaroslav Váňa, ale z těžké pozice pálil nad.

Soupeř celý zápas bránil a my jsme se opět nedokázali proti zahuštěné obraně prosadit. Zejména osobně střeženému Oldřichovi Buřičovi se vůbec nedařilo. Stejně jako minule chyběl Ondřej Škach, navíc nečekaně nepřišel Miroslav Handlíř, kterému se zřejmě protáhla oslava maturity, takže v obraně musel zaskočit Zdeněk Kadlec, který hned obdržel žlutou kartu.

Sestava: Suchý F., Buřič Jan, Kadlec, Valtr, Holý T., Buřič O., Váňa, Toupal Pav.

Branky: Holý T. 2, Toupal Pav.

Bee Sting - FC Jerigo 3:1 (1:1)

21. červen 1998, 2.liga 1997/1998 - 18.kolo   fotogalerie

Jen případná výhra nám dávala ještě teoretickou šanci k postupu, ale už před zápasem jsme si byli vědomi toho, že zřejmě nepostoupíme. I přesto jsme Jerigu chtěli oplatit podzimní porážku. Ve snaze soustředit se především na hru jsme od začátku utkání nereagovali na provokace a urážky nervních hráčů soupeře, což se ukázalo jako správné, neboť si o nás diváci po konečném hvizdu rozhodčího nemuseli říkat věty o blbcích a vymaštěných hlavách. Soustředili jsme se především na to neudělat chybu v obraně a trpělivě čekali na možnost vyrazit na zteč soupeřovy branky. Dříve než první branky ale začaly padat žluté karty, když si Jan Buřič s Pavlem Toupalem vzali k srdci výtky z minulých zápasů o nedostatečné tvrdosti. Pak začaly padat i góly. Po rohu Zdeňka Kadlece otevřel skóre hlavou Luboš Valtr a ukázal, že není pouze skvělým obráncem. Soupeř si žádnou vyloženou šanci ze hry nevypracoval, a tak první vážnější ohrožení naší branky přišlo z přímého kopu, který s přehledem zlikvidoval brankář František Suchý. Při dalším přímáku, ale Luboš Valtr špatně odhadl úmysl soupeře vyběhl ze zdi a skrz vzniklou díru protivník vyrovnal. Do půle jsme ještě zahrozili po brejku Oldřicha Buřiče, ten si ale špatně zpracoval přihrávku a jeho následná střela už neměla potřebnou razanci. Po změně stran vyslal Oldřich Buřič Pavla Toupala a jak by řekl Pavel Čapek: \\\"… tak pozor, mistr se ani nepodíval!\\\" I po vedoucí brance jsme pozorně, ale především bezchybně bránili a za druhý poločas vystřelili nebezpečněji hráči Jeriga pouze jednu střelu ze střední vzdálenosti, kterou František Suchý bravurně vyrazil. V nejvážnějším ohrožení tak byla naše branka po tečovaném míči Oldřicha Buřiče, který František Suchý s vypětím všech sil vyškrábl nad břevno. Na druhé straně pálil dvakrát nebezpečně z úhlu Tomáš Holý, ale gól z toho nebyl. Deset minut před koncem zápasu vybojoval míč Jaroslav Váňa, chvíli s ním čaroval mezi třemi protihráči, aby ho pak posunul na Pavla Toupala, ten ale zřejmě chtěl, aby jeho stá branka v dresu Bee Stingu nebyla z kategorie obyčejných, a tak si místo střeli nejprve posunul míč patou, načež přízemní střelou rozjásal fanoušky. To už zřejmě ztratili někteří soupeřovi hráči poslední zbytky rozumu a ještě stupňovali své nadávky a fauly. Jeden ze solidních protihráčů se snažil uklidnit situaci oddechovým časem, ale příliš to nepomohlo. Když jeden ze soupeřů zakřičel na Oldřicha Buřiče, že mu zlomí nohu, a svůj úmysl potvrdil faulem z kategorie likvidačních, byl rozhodčím okamžitě vykázán ze hřiště, na kterém se začalo schylovat k bitce, když horkokrevnější hráči Ondřej Škach a Zdeněk Kadlec vběhli na hřiště. Naštěstí nervy na uzdě udržel kapitán Jan Buřič a své hráče uklidnil. Zbytek zápasu jsme dohrávali už pouze ve snaze nepřijít k úrazu a v pohodě kontrolovali naše vítězství.

V kompletním složení jsme podali soustředěný výkon a v defenzivě předvedli patrně nejlepší zápas celé sezóny. Všechny hráče můžeme pouze pochválit. Bez chyby hrající obranu dirigoval Oldřich Buřič, který si prohodil své místo v útoku se Zdeňkem Kadlecem. Skvělý výkon podal Miroslav Handlíř, který po maturitě výrazně ožil, stejně jako z Itálie se navrátivší Ondřej Škach, Jan Buřič si odpustil své pověstné patičky a Luboš Valtr, který vyhrál velké množství hlavičkových soubojů, odčinil svou jedinou chybu gólem. V útoku potvrdil svůj čich na góly Pavel Toupal, Jaroslav Váňa zase dokázal, že i on dokáže hrát tvrdě, Zdeněk Kadlec ze sebe vyždímal poslední zbytky kondice a Tomáš Holý, kterému se tentokrát nedařilo střelecky, opět ukázal svůj obrovský přehled, když dokázal zaskočit na správném místě v obraně v nepřehledných situacích. Nelze se nezmínit o jako vždy výborném rozhodčím Petrmichlovi, který má největší zásluhu na tom, že se ze zápasu nestala jatka. Žlutou kartu za faul si kromě již zmíněné dvojice Jan Buřič, Pavel Toupal připsal ještě Zdeněk Kadlec.

Sestava: Suchý F., Škach O., Buřič O., Handlíř, Buřič Jan, Valtr, Váňa, Toupal Pav., Holý T., Kadlec

Branky: Toupal Pav. 2, Valtr